ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Протест во Прилеп за слободен избор за вакцинирање

759

Вечерва прилепчани одражаа втор протест против мерките за Ковид-19 и вакцинирањето. За време на маршот организиран во 19,оо ч , тие го поминаа Булеварот „Гоце Делечв„ , а кон нив се приклучуваа сите оние кои бараат укинување на мерките за вакцинирани и невакцинирани граѓаните. На мирниот протест и овој пат се носеа транспаранти, со кои барааше правото на слободен избор . 

Дел од нив низ рзговор соопштија дека протесираат за отфрлање на сите мерки за селективост, и кон вакцинираните и кон невакицинираните, а одлуката за вакцинирање мора да биде индивидуална, сметаат прилепчани .

https://www.facebook.com/biljana.cesnoska/videos/548496663026909

На протестот прилепчани носеа транспаренти како „Стоп за присилна вакцинација“, „Мое право на избор ‘.. .

Ова е втор пат како се демонтрира против мерките за заштита од КОВИД 19 .

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: