ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Повторно атакувано на зградата на МЦСР – Прилеп

749

Зградата на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа -Прилеп денеска повторно била мета на напад на непознат сторител. Покрај тоа што одново е фрелна црна течност пре влезот на зградба каде што е оштетена влезната врата и скалите, денеска вработените наидоа и на скршен прозорец.

Пред неколку дена од СВР Битола, секторот за односи со јавност, инфомира дека , И.А. на 26 мај, пријавил дека непознат сторител фрлил стаклена тегла со црна течност кон објектот од Центарот за социјални работи Прилеп на ул.„Стеван Апостолоски“, при што биле оштетени скалите пред влезот и патничко возило сопственост на Центарот за социјални работи и дека полицијата го расчитува случајот.

Но, кој ја уништува здградата на Меѓуопштинскиот центар за социјални работи – Прилеп и зошто, засега полицијата се обидува да го открие и да го реши случајот, а во неформален разговор со лица од Меѓуопштинскиот центар за социјална работа само потврдија дека ова е трет пат во не цел месец како нивниот објекет е нападат.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: