ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец удрил во полициско возило

725

На 29.05.2021 на крстосница од ул.„Архиепископ Доситеј“ и ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(26) од Прилеп и патничко возило „џип чироки”, сопственост на МВР на РСМ.

Во незгодата со повреди се здобиле двајцата возачи, констатирани во Градската болница Прилеп. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе