ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пратеничката Кети Смилеска e заразена од кронавирусот

642

Пратеничката,  Кети Смилеска од СДСМ, e заразена од кронавирусот. Таа  за радио Пела истакна дека и не знала  како се заболела, бидјеќи ги почитувала мерките на министерството за здравство и  повеќе од еден месец не излегувала од нејзиниот дом

Моментално,пратеничката Смилеска е хоспитализирана во инфективното одделение на Општата болница  „Борка Талески“ – Прилеп, со средна клиничка слика.

Смилеска рече дека се чувствува добро, иако има температура, бронхоплеумонија и омалаксаност.

Таа, утре (15 -ти април), директно, преку алатките за комуникации , ќе биде  наш гостин и  ќе говори на Радио Пела за нејзината состојба.  Таа планира да уапти апел до Прилепчани да седат дома и  ги да ги  охрабри сите кои се заразени со Ковид 19 јавно да признаат ,  за да се проверат останатите, кои претходно биле во контакт со нив, како начин да се стопира понатамошното ширење на вирусот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе