ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пратеничката Кети Смилеска e заразена од кронавирусот

766

Пратеничката,  Кети Смилеска од СДСМ, e заразена од кронавирусот. Таа  за радио Пела истакна дека и не знала  како се заболела, бидјеќи ги почитувала мерките на министерството за здравство и  повеќе од еден месец не излегувала од нејзиниот дом

Моментално,пратеничката Смилеска е хоспитализирана во инфективното одделение на Општата болница  „Борка Талески“ – Прилеп, со средна клиничка слика.

Смилеска рече дека се чувствува добро, иако има температура, бронхоплеумонија и омалаксаност.

Таа, утре (15 -ти април), директно, преку алатките за комуникации , ќе биде  наш гостин и  ќе говори на Радио Пела за нејзината состојба.  Таа планира да уапти апел до Прилепчани да седат дома и  ги да ги  охрабри сите кои се заразени со Ковид 19 јавно да признаат ,  за да се проверат останатите, кои претходно биле во контакт со нив, како начин да се стопира понатамошното ширење на вирусот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе