ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Предупредување за движење – боево гаѓање во Општина Кривогаштани

523

Во четврток,  (03.10 2019 г.) боево гаѓање во Општина Кривогаштани . Во период од 09,оо ч. до 14,оо ч. ќе се врши боевото гаѓање кај м.в. „Крајни Рид“ , во атарот на Општина Кривогштани,  информираат од Полициската станица Прилеп ,  полициски  оддел –Кривогаштани .

Поради таа причина се предупредуваат ѓраѓаните кои собираат лековити билки , сточари од населните места и граѓани да не се движат во близина на стрлиштеото во м.в. „Крајни Рид“ ,поради нивна безбедност!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: