ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прекин на водоснабдувањето во Крушево, Комуна работи на резервоарот

300
ЈП „Комуна“ Крушево денеска врши интервенција на вентил на главен резервоар за вода. Ова е причината поради која за време на работните активности на екипите од јавното претпријатие домаќинствата да се соочат со прекин на вода на делови од следните улици:
✅ Томе Никле
✅ Мише Ефтим
✅ Таќа Бербер
✅ Коча Миленку
✅ Партизанска
✅ Питу Гули
✅ Манчу Матак
✅ Ќиро Фетак
✅ Никола Карев
✅ Тодор Проески
Од ЈП „Комуна“ Крушево истакнуваат јавна благодарност до граѓаните за разбирањето и трпеливоста.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: