ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прекини во сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Крушево (ФИС ролер ски куп „Тоше Проески“)

348

Викендот што претстои ќе се одржи ФИС ролер ски купот „Тоше Проески“. Натпреварот се одржува на регионалниот пат Прилеп – Крушево и на улиците во Крушеов со што сообраќајот ќе биде прекинат за време на одржување на трките и тоа во следните термини:

Петок, 19.08.2022г. – тренинг од 17 до 18:30 часот
Дел од регионалниот пат Прилеп – Крушево до влезот на Крушево

Сабота, 20.08.2022г. – прва трка од 9 до 11 часот
Кривогаштани – Крушево (до градска кафеана)

Недела, 21.08.2022г. – втора трка од 9 до 11 часот
Кривогаштани – Крушево (спомен куќа „Тодор Проески)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе