ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прекини во сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Крушево (ФИС ролер ски куп „Тоше Проески“)

247

Викендот што претстои ќе се одржи ФИС ролер ски купот „Тоше Проески“. Натпреварот се одржува на регионалниот пат Прилеп – Крушево и на улиците во Крушеов со што сообраќајот ќе биде прекинат за време на одржување на трките и тоа во следните термини:

Петок, 19.08.2022г. – тренинг од 17 до 18:30 часот
Дел од регионалниот пат Прилеп – Крушево до влезот на Крушево

Сабота, 20.08.2022г. – прва трка од 9 до 11 часот
Кривогаштани – Крушево (до градска кафеана)

Недела, 21.08.2022г. – втора трка од 9 до 11 часот
Кривогаштани – Крушево (спомен куќа „Тодор Проески)

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе