ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Премиерот Спасовски и министерот Филипче денеска во Прилеп и Крушево

945

Владина делегација  предводена од премиерот Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче денеска во посета прилепската Општа болница, каде ќе направи увид на реконструираното Акушерско одделение при Општата болница „Борка Талески“, како и на новоотворениот Ургентен центар при Општата болница „Борка Талески“ . Воедно, делегацијата ќе направи увид и на реконструирана улица „Пере Тошев“, поранешна „Самоилова“, во населбата Точила. Попладнево, премиерот Спасовски и министерот Филипче ќе го посетат Крушево, каде ќе направат увид на градежните активности во патната инфраструктура.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: