ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: 40 новозаразени, двајца починаа од последици на Ковид

435

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале 22 лица и тоа намногу – 8 лица од Скопје, а по двајца во Прилеп и Битола. Во последните 24 часа се потврдени 564 нови случаи на Ковид-19. Регистрирани се 192 случаи во Скопје, 40 во Прилеп, а 44 во Битола.

Регистрирани се 1.357 оздравени пациенти, од Скопје – 412, Прилеп – 58, а Битола – 67.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе