ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Четири нови случаи позитивни на корона, петмина оздравени

587

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на Ковид-19, повторно најмногу во Скопје и тоа 55, додека во Прилеп се регистрирани 4 нови позитивни на корона вирус.
Денеска, Институтот за јавно здравје Скопје регистрира 74 оздравени пациенти и тоа од по градови од Скопје-37, Прилеп-5, Штип-3, Тетово-24, Велес-1, Гостивар-4.

Во Градската општа болница „8 септември“ Скопје починати се четири лица сите од Скопје.
Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5.311, починати е 251, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.012.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе