ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Четири нови случаи со Ковид 19

495

Денеска, сабота 16-ти мај, според информациите од прес службата на Општина Прилеп, евидентирани се 4 нови случаи на КОВИД-19, а од заразната болест оздравеле две лица;
На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 21 лице, од кои 16 се позитивни на коронавирус. Двајца пациенти се наоѓаат на кислородна поддршка, а заради потешката клиничка слика, еден пациент ќе биде испратен на Клиничката болница во Скопје. Во делот за изолација се наоѓаат 5 пациенти. Од нив, двајца се негативни на коронавирус, а на тројца земен им е брис и се чекаат резултати;
Во самоизолација се наоѓаат 160 лица;
Во изминатото деноноќие не се забележани нарушувања на полицискиот час.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе