ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп два нови случаи на КОВИД 19 – бројот на активни 53

504

Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, вторник 7 јули:

  • Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има два случаја на новозаболени од коронавирус;
  • Бројот на активни случаи изнесува 53, од кои 38 се наоаѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување;
  • На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 13 лица позитивни на коронавирус;
  • Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат вкупно 82 лица.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: