ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Дваесет починати и над 400 новозаболени за една седмица

732

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 22 до 28 март, во општина Прилеп имало 404 новозаболени од корона вирус. Од последици на корона вирусот починале 20 лица;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 1.030;

Вкупниот број на заразени од вирусот изнесува 6.933;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 327 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: