ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Двајца починати и двајца новозаразени од Ковид 19

490

Во последните 24 часа се направени 1.382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на Kовид-19.  Починати се 4 лица, а оздравени 97, соопшти Министерството за здравство. Новозаразените  во најголем број се од Скопје – 83, додека од Прилеп се два нови случаи. Починати се 4 лица, двајца од Прилеп, еден пациент од Скопје и еден од Тетово.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрирал 97 оздравени лица, најмногу од Скопје – 71, а од Прилеп нема ниту еден.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8530, бројката на оздравени пациенти е 4565, на починати е 393, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3572.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе