CSS Template

Уапсен прилепчанец, на гласање дошол со пиштол

592

МВР преку соопштение информираше дека утрово во 10:45 часот, М.И. пријавил нарушување на јавен ред и мир во Прилеп во дворот на ОУ “Кире Гаврилоски“, каде Џ. П. од Прилеп физички го нападнал Г.Д. од Прилеп. Интервенирано е од полициски службеници од НККР Прилеп, а при прегледот кај лицето Џ.П пронајден и одземен бил пиштол марка “ЦЗ“. Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.


Farma Dolneni
Vivafarm