ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Еден новозаболен, вкупно 29 активни случаи

1.184

Во општина Прилеп  за сабота, 6 ти јуни, регистриран е еден новозаболен од корона вирус, а две лица оздравеле од заразната болест.  Како последица на коронавирусот, почина едно лице на 73 годишна возраст.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 29. Од нив, 21 лице се наоѓа на домашно лекување, тројца се хоспитализирани во Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, а петмина се наоѓаат во Клиниката за инфективни болести и во Градската општа болница „8.Септември“ во Скопје. Во самоизолација се наоѓаат 42 лица. Заради неносење на заштитни маски, на 18 граѓани име се изречени прекршочни пријави, стои во информацијата од прес службата на општината.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе