ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп и натаму на неславно второ место во Ковид билансот

710

Од министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се напеавени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на ковид-19 , од кои најмногу во
-Скопје 274, а во Прилеп, повторно на второ место со 79 новозаболени. Во
-Крушево се регистрирани 5 новозаболени.
Починати се 13 лица, по 4 пациенти од Скопје (85г, 78г, 72г, 64г) и Куманово (70г, 63г, 57г, 50г) и по еден пациент од Тетово (66г), Прилеп (72г), Битола (71г), Велес (75г) и Пробиштип (83г). Од пријавените смртни случаи сите се починати во болнички услови.

Регистрирани се 215 оздравени пациенти од кои во Прилеп 19.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе