ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп има 61 нов случај на Ковид-19

1.491

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 15 до 22 август 2021 година, во општина Прилеп имало 61 нов случај на Ковид-19.

Од последици на коронавирусот починало едно лице.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 142; на болничко лекување се наоѓаат 19 лица, од кои 6 на кислородна поддршка. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 8.497, а од коронавирус починалe 428 лицa.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе