ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Нема новозаболени, ниту новооздравени

527

Во општина Прилеп денеска нема нови случаи на заболени од коронавирус, како ни новооздравени од оваа заразна болест, ова е информација за состојбата со коронавирусот за вторник 26 мај.
Вкупниот број на активни случаи изнесува 46, од кои 28 лица се наоѓаат на домашно лекување, а во самоизолација се наоѓаат 72 лица.

Инаку, до сега од почетокот на пандемијата во општина Прилеп се регистрирани вкупно 210 позитивни случаи на Ковид19.
За време на продолжениот викенд, регистрирани се две нарушувања на полицискиот час.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: