ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп се приближува до троцифрен дневен корона биланс!

1.233

Во последните 24 часа се направени 3.398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство. Најмногу во Скопје-627, а Прилеп се приближува до троцифрен биланс со вкупно 98 позитивни Ковид случаи, додека во Крушево регистрирани се 8 позитивни случаи на Ковид-19. Починати се 21 лице, од кои во Прилеп тројца на 51, 40 и 55 годишна возраст. Денеска Институтот за јавно здравје регистрирал 937 оздравени пациенти од кои во Прилеп 28.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе