ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Опжарена трева, застрелан коњ, обид за убиство…

1.207

Вечра, околу  куќа на Д.С.(49) од селото Големо Коњари,  настанал пожар при што била опожарена сува трева.  Пожарот бил изгаснат. Но, пожарот е пријавен во  полиција. Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Вчера, во Одделението за внатрешни работи Прилеп, 52-годишен прилепчанец пријавил дека во семејната куќа дошло до меѓусебна расправија помеѓу него и неговата невенчана сопруга , која се обидела да го нападне со остар предмет, но била спречена.

А,  Н.Т.(43) од с.Преглово, Пласница, во Полициска станица во Македонски Брод, пријавил дека на м.в „Рамништа“, во атарот на с.Преглово, од страна на лице со кое подолго време имал нарушени односи, биле испукани неколку проектили,  при што бил погоден и смртен  коњот кој го водеел Н.Т . По оваа, тој пријавил во полициската станица во М.Брод и  две лица И.Б(60) и Ф.Џ(55) двајцата од Пласница, се приведени и биле лишени од слобода поради основано сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, по чл.123 од Кривичниот законик.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе