ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп : тројца починаа – 60 новозаразени

1.039

Во изминатово деноноќие регистрирани се 1085 новозаболени од Ковид-19 од 3294 тестирања, соопшти денеска Министерството за здравство .

Починати се 12 лица, тројца пациенти од Скопје (67, 68 и 52г), еден од Куманово (27г), тројца од Прилеп (81, 82 и 49г), двајца пациенти од Тетово (87 и 77г), еден од Битола (84г), еден од Кавадарци (67г) и еден пациент од Гостивар (65г). Сите се починати во болнички услови.

Од почетокот на пандемијата починале 994 лица.

Новозаразените во последното деноноќие: најмногу има во Скопје-447, Прилеп-60, Тетово-62, Струмица-80…

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе