ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец физички нападнат во својот дом, жена нападната од кучиња скитници

822

Од полицискиот билтен за Прилеп два случаи пријавени изминативе два дена:

На 25.06.2021 во ОВР Прилеп, 31-годишен жител на Прилеп пријавил дека на 24.06.2021 во неговиот дом бил физички нападнат од К.И. со која живеел во вонбрачна заедница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
Додека пак истиот ден 24.06.2021 во ОВР Прилеп, Р.М. (57) од Прилеп пријавила дека на ул.„Александар Македонски” во Прилеп била нападната од кучиња скитници, при што паднала и се здобила со повреда.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: