ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вечерен концерт на Женскиот младински хор МКЦ Скопје во Цепенков

633

Во фоајето на ЦК „Марко Цепенков“, утре 26 јуни, од 20 часот, концерт ќе одржи Женскиот младински хор при МКЦ – Скопје. Пијано придружба Иван Трајковски, соло делници: Ана Михајлова, Елена Васова, Мила Николовска и Јулијана Деспотоска, под диригентската палка на Сашо Татарчевски. Ќе бидат изведени композиции од Johannes Brahms и Benjamin Britten.

Женскиот младински хор – МКЦ СКОПЈЕ од своето формирање во 1972 па сé до денес, е една од најпрепознатливите карактеристики на Младинскиот културен центар од Скопје. Изведувајќи огромен и разноврсен репертоар, овој ансамбл покажа дека и пејачи аматери можат да постигнат високо професионални резултати.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе