ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец лишен од слобода, поседувал ловечка пушка без дозвола

336

На 28.01.2022 во 13.00 часот на регионалниот пат Прилеп-с.Витолиште, на место викано „Брест“, од полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Старавина бил лишен од слобода В.Ј.(50) од с.Штавица, прилепско, кој управувал патничко возило „југо скала 55“, со прилепски регистарски ознаки. При извршена проверка кај него била пронајдена и одземена ловна пушка „хуглу“ калибар 12мм, за која не поседувал дозвола. В.Ј. бил приведен и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: