ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец, машинист, почина во рудникот Суводол

1.081

На 20 јули во 02.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во рудникот „Суводол“ во одрон од земја бил пронајден затрупан машинистот К.Т.(38) од Прилеп. Лекар од Итна медицинска помош Битола констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола. На местото на настанот биле присутни трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе