ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанка предизвикала пожар

862

Прилепчанка ја полила со бензин собата на нејзиниот дечко, таа и уште едно лице добиле повреди и завршиле во болницa.

wild bushes on fire raging out of control

На 01.01.2020 часот во 06.00 часот во Полициската станица Прилеп, Ц.Р. (57) пријавил дека во неговата куќа на ул. „Славеј Планина“, дошла девојката на неговиот внук, С.А. (20), заедно со К.А. (26), двајцата од Прилеп, по што С.А. со бензин прскала во собата и ја запалила.

Според пријавеното, притоа С.А. и К.А. се здобиле со повреди и биле пренесени во болницата во Прилеп, а пожарот бил изгаснат. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: