ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанката Велевачкоска, главен судија на фудбалски натпревар во Втората лига мажи

916

Во македонскиот фудбал се испишува историја. На натпреварот од Втората лига мажи- Брегалница: Кит Го Пехчево, кој што ќе се одигра во Штип, в сабота, ќе судат четири жени. Главен судија е Ирена Велевачкоска Ристевски од Прилеп, а ќе и’ помагаат Билјана Миланова, Елена Соклеска Илиевски и Ивана пројкоска, сите од Скопје.

Ирена Велевачкоска Ристевски беше повеќе годишен фудбалски голман, а спортската кариера ја продолжи како судија. Велевачкоска денес е реномиран меѓународен судија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе