ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепски дилер приведен во обид да се ослободи од дрогата

335

Во Ресен на ул.„Корчуланска”, вчера во 14.25 часот од страна на полициски службеници од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Ресен бил лишен од слобода М.З.(36) од прилепското село Селце.

Како што информираа денеска од МВР, кај него била пронајдена кеса со марихуана, која при обид да избега, ја фрлил. Од извршениот увид било констатирано дека во кесата има околу еден килограм марихуана, која била одземена. Тој бил приведен и задржан во полициска станица и по документирање на случајот  против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе