ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските аматерски филмаџии најдобри на фестивалот „VENI VIDI VICI”

515

Прилепските творци на видео реализацијата: камермани, монтажери и режисери и Фото Кино Клуб- Прилеп најдобри на 50 тото издание на  Фестивалот за аматерски филм „VENI VIDI VICI” во Струмица.

Прилепските учесници ги освоија следните награди: Златна плакета за документарниот филм „Конески“ за Галина Стрезоски; Бронзена плакета за документарен филм за Љупчо Ристески; Бронзена плакета за краткиот игран филм „Театар“ за Весна Арсиќ и Лорин Кочоски; Златна плакета за камера на филмот „Три“ за Петар Кироваков (Режија Мартин Пресилски); Златна плакета за музика на филмот „Три“ за Иван Јованоски и највисокото признание -GRAND PRIX и Златна плакета за Режија за игран филм за Љупчо Ристески

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе