ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските најмлади џудисти ќе ги одмеруваат силите !

651

ЏК Сеишин Прилеп организира меѓу-клупски градски турнир во џудо за најмладите категории џудисти ( деца и помлади пионери) во машка и женска конкуренција. Спортскиот настан кој што е традиционален, а учество ќе земат домаќинот ЏК Сеишин Прилеп, ЏК Санкаку Прилеп и ЏК Прилеп-Прилеп. Турнирот ќе се одржи на  24 ти декември, петок во 19. 30 часот  во спортската сала на ООУ Кочо Рацин Прилеп каде се одвиваат и тренажните активности на овие клубови, а согласно протоколите без присуство на публика.

Воедно, ЏК Сеишин Прилеп ќе ги прогласи најдобрите џудисти од клубот за 2021 година.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе