ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Храна за сите – Банка за храна донираше пакети за социјално ранливи семејства во Новаци

318
Здружението Храна за сите – Банка за храна донираше 40  пакети ќе  бидат дистрибуирани на  семејства од Општина Новаци. Соработката на Здружението со Општината ќе продолжи беше речено на денешната средба меѓу Душко Христов, директор на  Храна за сите – Банка за храна и  градоначалникот Стевче Стевановски.

-Разговаравме за активностите на здружението како и за нашата идна соработка, заедничките активности и проекти за доброто на  граѓаните кои се окарактеризирани како  социјални случаи со посебен осврт околу можноста за складирање на храна и лоцирање на најсиромашните семејства на кои оваа помош  им е најпотребна,“ посочи Стевановски.
Средбата заврши со потпишување на меморандум за соработка помеѓу Општина Новаци и Здружението Храна за сите – Банка за храна, со кој документ се определува начинот и  реализацијата  на активностите околу обезбедувањето на социјална помош и поддршка, храна, хигиенски и материјални средства на лицата со социјален ризик на територијата на Општина Новаци.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе