ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските стилисти ќе учествуваат на манифестација „Hair fair 2018“ во Охрид

1.230

Прилепските фризери и козметичари повторно во акција. По спектакуларното шоу во декмеври,минатата година,прилепската Асоцијацијата на фризери, бербери и козметичари овој пат ќе биде дел од меѓународната манифестација „HAIR FAIR 2018″, фестивалот кој по 12 пати,  од 25 – 26 март (недела и понеделник) ќе се одржи во Охрид, во организазија Македонската Фризерска Асоцијација

Околу 50 – на прилепски стилисти и неколку ученици од СОУ „Ѓорче Петров“ ,од парлелката фризери и козметичари, ќе земат учество на манифестација во Охрид ,која има два дела, натпреварувачки и ревијален дел.

Машко потстрижување, женско потстрижување, пунџа на долга коса, невестинска фризура и новитетот за оваа година, „фризура Фантази“ , се дел од фризурите во натпреварувачкиот дел

Фризерот ,Дарко Костадиноски од фризерското студио „Ema place“ ќе се престави со изаботката на невестинска фризура – „Правило е изработента  фризура  да биде посакувана за младите невести. Не е дозволено да се користи било која вештачка коса, но се дозволени  сите видови препарати за коса. Шминката и деталите мораат да бидат во тренд. Дозовлено е ставање максимум на 3 додатни украси. Време на изработа на фризурата е 30 минути. Јас се надевам дека доследно ќе ја преставам прилепската Асоцијација на фризери, бербери и козметичари и дека од Охрид од меѓународната манифестација „HAIR FAIR 2018″ ќе си дојдиме со многу награди и признанија за нашата работа. Имам одличен модел,одлична екипа и ќе направиме прекрасна трендовска невестинска фризура,кој верувам дека ќе го воодушеви жириот- вели Костадиноски

„Драго ми е што „Асоцијацијата на фризери, бербери и козметичари“ ќе земе учество на овој меѓународен фестивал,бидејќи ќе има стилисти не само од другите градови на Македонија ,но и престижни имиња  од Италија, Белгија, Холандија, Турција, Грција….Овде може да се научи многу и да се разгледаат новите трендови на израбока на фризури и шминки.. Прилепската  „Асоцијацијата на фризери, бербери и козметичари“ останува активна и се надевам, како претседател , дека во натпреварувачкио дел ќе ја потврдиме нашата умешност и  успешност. Во екипата се и ученци од СОУ Ѓорче петров. Тие како јуниорите ке се натпреваруваат само во дисциплината Пунџа на долга коса. Нивното време за изработка ке биде 40мин, а останатите пропозиции се исти“- објасни претседателот на прилепската „Асоцијацијата на фризери, бербери и козметичари“,Зоран Бошкоски

По завршување на натпреварувачкиот дел ревиалното дел ќе переставуа  шоу перформанси со кои ќе се претстават најдобрите фризери – стилисти од Италија, Белгија, Холандија, Турција, Грција, Бугарија, Србија, Албанија и Косово. Оваа година на манифестација „HAIR FAIR 2018″ ќе имаме повеќе од 200 гости од странство и се очекуваат повеќе од 1000 домашни учесници и посетители. Учество на фестивалот со изложбено продажен штанд ќе имаат и фирми чија дејност е продажба на препарати за убавина и нега.

Со учество на повеќе од 200 фризери, бербери и козметичари од цела Македонија, минатата година Прилпеската Асоцијација на фризери ,бербери и козметичари,во  декември ја организраа манифестацијата „Prilep Special show“.SHOW-то и ја покаже умешност, квалитетот и крејативноста на  прилепските стилисти, кој секодневно ја нудат својата услуга на прилепчани., но потврдија  дека прилепские стилисти има одлични познавања и   креаивност во организирање и на вакви модни,трендовски манифестации

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: