ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Принудно продолжение на зимскиот распуст

514
Првиот работен ден, од второто полугодие, ќе биде среда. Денеска требаше да заврши распустот за учениците и да продолжи школската година. Но, поради загадувањето на возухот, распустот ќе биде продолжен до утре, а вработените во образовните установи ќе одат на работа.
Владата одлучи школската година да  продолжи на  23-ти  јануари поради исклучително високото ниво на штетни честички во воздухот во многу градови во државата.
Во соопштението од владата се наведува дека оваа мерка е преземена за да се „намали времето на изложеност на учениците на загаден воздух“, и да се заштити нивното здравје.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе