СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Од утре , вторник, веројатно ќе се возиме со поскапо гориво

295

Се очекува,утре, малопродажната цена на горивата да се покачат. Движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон го најавува тоа.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 3,5, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за четити денари од литар, одлучи денеска Реулаторната комисија .

Од 8 јануари, кога  се креираа актуелните цени, до денеска, барел сурова нафта на лондонската берза е поскап за околу 3 долари и повторно е над границата од 60 долари..

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе