CSS Template

Од утре , вторник, веројатно ќе се возиме со поскапо гориво

257
Avtokontrol1

Се очекува,утре, малопродажната цена на горивата да се покачат. Движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон го најавува тоа.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ се зголемуваат за 2,5 денари, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 3,5, а на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за четити денари од литар, одлучи денеска Реулаторната комисија .

Од 8 јануари, кога  се креираа актуелните цени, до денеска, барел сурова нафта на лондонската берза е поскап за околу 3 долари и повторно е над границата од 60 долари..


semm
Vivafarm
Farma Dolneni