ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведен крадец, тракторот вратен на сопственикот

270
На 26.09.2022 во 20.55 часот на регионалниот пат Македонски Брод-Прилеп, на излезот од с.Ропотово, полициски службеници од СВР Битола-Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода Н.Н.(38) од Прилеп. Тој бил затекнат како управува трактор, кој во 09.40 часот во с.Мусинци, општина Могила,  го одзел од  Љ.М.(51) од с.Мусинци.
Тракторот му бил одземен и вратен на сопственикот, а тој бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајо, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе