ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тројца малолетници во запрежно возило повредени во верижен судар со автомобили

160

Вчера во 19.00 часот во Полициската станица Битола било пријавено дека на патот Битола-Прилеп се случила сообраќајна несреќа во која учествувале запрежно возило управувано од 15 – годишник од Битола, патничко возило „опел астра”, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(50) од Битола и товарно возило „цитроен” со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(60) од с.Беровци, прилепско.

Во несреќата малолетникот кој го управувал запрежното возило и неговиот малолетен сопатник се здобиле со тешки телесни повреди, додека другиот малолетен сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе