ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведен криминалец од Прилеп баран со потерница

354

Денеска (02.03.2022) полициски службеници од ОВР Прилеп го лишија од слобода В.И.(38) од Прилеп кој се барал со потерница за издржување на казна затвор во траење од две години по чл. 215 ст. 1 од Кривичниот законик на РСМ односно “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и нивни прекурсори”.

В.И. е спроведен во казнено поправната установа “Затвор Прилеп”.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе