ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Провоодделенци во посета на „Комфи Ангел„ да „ѕирнат“ како се прават перници?!

909
Компанијата Комфи Ангел ја посетија 29 ученици од прво одделение од ООУ “Климент Охридски”.
Учениците имаа шанса да се запознаат со работните процеси при производство на постелнина, перници и јоргани, а тие уживаа во прошетката со менаџерот, Ирена Јакимовска.
Желбата за учење на нови работи можеше да се забележи кај секое дете, па затоа компаниј,поттикнат аод оваа посета,  одлучи во иднина да има повеќе вакви активности со младите и најмладите,односно од учениците од основние училишта да имаат можност да ги посетуваат организирано,  со цел запознавање на децата/учениците со начинот како се одвива производството, како од матерјла се правата убава, удобни перница, постелнина или јорган,  што се е потребно за тоа ,низ кој процеси поминуваат , токму овие предмети кои се дел од секој дом за пријатен сон .
Производите се во трговската мрежа и најчесто децата немаа сознание како настанал производот. Ова е добра можност најмладите, да ги посетуваат производствените капацитети и да учат како се создава еден производ .„-  рекоа од текстилната компанија Комфи Ангел кои ова средба ја  овековечија со фотографии , а првоодделенците си добија и убави подароци „ Ќе се потрудиме оваа активност во иднина да прерасне во традиција се со цел да изградиме приказна која ќе биде испреплетена со убави и интересни моменти.„– порачаа од компанијата.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе