CSS Template

Прва гостинска победа!

ЖФК Топ Гол - ЖФК Деспина Прилеп 1:7(1:4)

345
Avtokontrol1

ИЗВЕСТУВА: НИКОЛА ДИМЕСКИ

Во второто коло од Првата женска фудбалска лига на гостински терен во Битола е остварена првата гостинска победа во новата сезона. Натпревар во кој што квалитетот на нашата екипа и одличната игра посебно во првото полувреме ја донесоа првата гостинска победа.
На домашната екипа им посакуваме успех во иднина.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni