ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прва победа на Деспина на стартот од новата сезона

656

Прилепска Деспина повторно сигурна на домашен терен, овој пат против Гевгелија со 23:18 во првиот натпревар од пролетниот дел од сезоната во Супер женската лига. Натреварот се одигра во спортската сала на СОУ „Ристе Р. Ричко“. Сигурни, со целосна контрола врз играта ракометарките на Деспина беа предводени од искусната Мери Конеска. Првиот дел од средбата заврши со 4 голови предност 11:7. Во вториот дел, разликата достугнуваше и до 6 голови, за финишот на натпреварот да биде крунисан со прва победа на почетокот од пролетниот дел од првенството.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе