ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пурдеска : Се гордеам што први како спортисти по осамостојувањето на Македонија настапивме под знамето

1.128

Една од највпечатливите личности на град Прилеп долги години е жената која цел живот го помина во каратето како спорт , како активна каратистка , како тренер односно ментор и успешна во делењето на правдата на сите големи натпреварувања , Валентина Пурдеска , вистински амбасадор на Прилеп и земјава.

Валентина Пурдеска е предводник на карате клубот Бонсаи од Прилеп, кој како клуб успешно се натпреварува во земјава но и на меѓународните турнири. Пурдеска вели дека таа е кумот на името на клубот кое име си има и своја симболика. Пред се , вели таа за време на гостувањето во нашата програма во живо, Бонсаи како име на клубот асоцира на женски тренер , клуб кој е “скапоцен ” како дрвцата бонсаи.

За постигнатите резултати , за настапот во репрезентацијата , за борбите на кои Пурдеска ја делела правдата , како и за сите активности поврзани со нејзиниот карате клуб , погледнете во видеото подолу од целосниот разговор кој го реализираше со неа , нашиот колега Зоран Игески

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе