ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА – Шмекерски хит на Даниел Сидовски (JackDaniel&StoryBand) (ВИДЕО – ФОТО)

Нов хит на JackDaniel - Лутам по кафани

389

Кога музиката ти лежи и кога сакаш позитивната енергија да ја преточиш во ново музичко ремек дело , тогаш се е толку лесно и едноставно, одлична песна , супер видео запис и наслов кој е лесен за памтење, “Лутам по кафани”. Тоа е новиот шмекерски хит на Даниел Сидовски (JackDaniel) , вокалот на StorуBand , кој вирално се споделува но и кога ќе се чуе и тоа како се потпевнува. Даниел ни гостуваше во отворената програма РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА  и многу лесно се потсети на моментите за време на снимањето на спотот ,на подршката која ја има околу себе како и на неговиот ангажман досега во музичката кариера. Вели дека ” ако не го исполнам ветеното тогаш тоа не сум јас “.

Популарниот меѓу публиката JackDaniel  смета дека кога човек е сконцетриран на она што го работи со љубов тогаш успехот си доаѓа сам по себе. Романтичен и темпераментен но секогаш во служба на музиката и забавата. “Енергијата што сакам да ја пренесам , сакам да ја почуствува и публиката и затоа ми лежи големата сцена” – вели Даниел.

Сидовски зад себе има реализирано многу музички проекти но она што сака да го направи во наредниот период е реализацијата  на првиот солистички албум и секако еден голем концерт за сите негови пулени. Во продолжение погледнете го и целосниот разговор од неговото гостување во нашата програма.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе