ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РАКОМЕТ БИТКАТА ЗА ОПСТАНОК ПОЧНУВА ОД СКОПЈЕ

Супер лига, плеј-аут

188

Иако плеј-аутот од машката ракометна Супер лига стартуваше пред три недели, за екипата на Прилеп првиот меч е денеска. Тимот од тренерот Горан Кузманоски – Таста го очекува дуел со Скопје, предводено од Андријана Будимир. Претстои неизвесен натпревар ако се има предвид дека во оснониот дел од Лигата прилепчаните победија во Скопје, а скопјаните во Прилеп. Денешниот меч во салата „Борис Трајковски“ ќе го судат Глигор Ќаев и Спаско Ќаев, делегат е Лери Мирчески, сите од Скопје.

Натпреварот вечерва од 18 часот може да се гледа на овој линк:

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе