ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Решение за водоснабдување на с. Јакреново

637

Со средства обезбедни од гранд ќе се гради резервоар за вода во с. Јакреново, Општина Крушево

„Денес го потпишав договорот за грант за изградба на резервоар за вода во с. Јакреново. Ова му го должиме на граѓаните од с. Јакреново и затоа ми е драго што овој проект во една фаза веќе го имплементиравме, а сега продолжуваме со втората фаза. За скоро започнуваме со активностите за целосна имплементација на проектот.“- изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Општина Крушево минатата година, во ноември, започнува со изградба на цевковод во Јакреново, односно реконструкција и изградба на каптажи. Проект, означувачуваше почеток на решавање на проблемите со водоснабдување во ова населено место.

Сега се работи на втора фаза од проектот за водоснабдување на Јакреново. Двете фази се имплементираат преку Министерство за транспорт и врски

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе