ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Резултати од турнирот во мал фудбал „Св.Никола“

671

Со натпревар од пионерска категорија вчера претпладне започна светиниколскиот хуманитарен турнир, којшто оваа година има за цел собирање средства за граѓаните од Општина Прилеп со ретки болести, меѓу кои и за оние со цистична фиброза. Според планот и подготовките на првиот ден од турнирот се одиграа и натпревари за ветерани и сениори, а посетеноста според организаторот „Локален спортски сојуз – Прилеп“, во самиот старт е солидна.

 

 

 

 

Резултати по групи – СЕНИОРИ

09.Декември.2018 година( Недела )

СЕНИОРИ

16.00 ч. „Евротип“ – „Газија” 1:4

16.40 ч. „Фенербахче“ – „ВалгорКомерц“ 8:0

17.20 ч. „Тризла 2“ – „Братство 07“ 2:2 (0:1) п.

18.00 ч. „ПлиновиМонт“ – „ХаусМонт“ 0:2

18.40 ч. „МермеренКомбинат“ –ФК„Црнилиште“ 2:3

19.20 ч. „КафеИн“ – „Реалност 06“ 0:0 (3:4) п.

20.00 ч. „Витаминка“ – „Јуниор“ 4:1

20.40 ч. „Реалност 06“ – „АлександарМакедонски – Џулијано“ 3:1

1 ден – Резултати по групи – ПИОНЕРИ

09.Декември.2018 година( Недела )

ПИОНЕРИ генерација 2009 и помлади

10.00 ч.„Пиц.Милано-А.Пандев МБ“–„Автоконтрол“ 1:1 (2:1) п.

ПИОНЕРИ генерација 2005 и 2006

10.40 ч. „КафеЧао-А.Пандев МБ“ – „Ивовод” 0:1

11.20 ч. „КонфекцијаКули“–„Генерација 2006“ 4:1

 

1 ден – Резултати по групи – ВЕТЕРАНИ

09.Декември.2018 година( Недела )

ВЕТЕРАНИ

15.00 ч. „Ел.Елемент-Пар. Горан“–„ОМР Прилеп“ 2:2 (1:2) пенали

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: