ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Рикалоски повторно како потпретседател во ППФМ(ФОТО)

746

Деновиве во Скопје се одржа изборно собрание на ППФМ, на кое од вкупно со право на глас 34, присутни беа 30 делегати, каде бираа претседател, потпретседател и органи на пингпонгарската федерација на Македонија. Прилепските клубови Младост96, Младост и Полиоспорт дадоа 3 делегати, а со тоа и придонес за изборот на органите на федерацијата. Досегашното раководство на чело со претседателот Горан Тиловски , и потпретседателот Златко Рикалоски , повторно со огромен број на гласови од страна на делегатите добија нов , четиригодишен мандат.

Довербата кон староновотораководство од страна на клубовите , како што велат од федерацијата , е плод на досегашното работење , каде клубовите со овој реизбор го искажаа своето задоволство од водењето на федерацијата како и планот за работа на истата од страна на претседателот Тиловски.

Една од најавените работи на раководството е и изградба на сопствена сала, каде сите репрезентативни селекции би имале свој дом за тренирање и напредок. На изборното собрание како гости беа претставниците на АМС , Огнен Стојановски, и Генералниот секретар на МОК , Сашо Поповски.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: