ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп поразен во пелагониското дерби со Пелистер

688

Во пелагониското ракометно дерби , РК Пелистер го победи РК Прилеп со 35-23  во рамкит ена  од 8.коло во македонската Супер лига. Пелистерци доминираа во дуелот со Прилеп,а разликата меѓу двата тима беше евидентна уште по првиот дел, кога на семафорот во салата “Борко Чурлевски“ ,стоеше 16-10 за домаќинот.

Кај прилепчани со најмногу постигнати голови беше Давор Шокоски, 8 голови, а кај домаќините Милан Поповиќ со седум гола.

Мометнално екипата на  РК Прилеп 2010 има една победа, едно реми и шест порази  и се наоѓа во долниот дел од табелата,на 8-мото место ,а Пелистер  се четвртопласирани во лигата со шест победи и два порази.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе