ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп славеше победа над Радовиш

466

Ракометарите на Прилеп по два порази на отворањето на плеј-аутот, денеска славеа победа, откако на свој терен со 20-17 беа подобри над Радовиш. Натпреварот за домаќините започна многу лошо бидејќи имаа негатива од шест гола. На полувреме сепак гостите успеаја да ја задржат позитивната (8:9). Вториот дел од средбата дојде до израз желбата за победа кај ракометарите на Прилеп. Главни актери на победата на прилепчани беа Шокоски со пет и Тренчевски и Чантурија со по три, а кај поразениот тим се истакна Илиев со седум гола. РК Прилеп заслужено ги впишаа првите бодови во борбата за опстанок во третото коло од плеј аутот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе