ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прегазен велосипедист-возачот избегал

999

На ул. „Трајко Николовски“-Прилеп, возач со автомобил „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.Д прегази велосипедист Ц.Р.(34) вчера околу 18,30 мин и го нашуштил местото. Но, веднаш бил пронајден , соопшти МВР.

Возачот на автомобилот и велосипедистот се на возраст од 34 години – и двајцата од Прилеп.

Во несреќата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди. Тој е хоспитализиран во Градската болница Прилеп.

Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе